Rakion

KOYU AÇIK
Rakion

Wolf Team, Dark Orbit gibi dünyada fenomen olmuş oyunların yapımcısı Joy Game firmasının en gözde oyunlarından biri olan Rakion oyununu sizler için inceledik. Rakion’a ait izlenimlere ve açıklamalara deyinelim.

Tamamen Türkçe içerikli ve ücretsiz olan Rakion’a başlamak için ilk olarak 5 savaşçı arasından kendinize en uygununu seçmelisiniz. Savaşçınızı seçtikten sonra oyuna eğitim bölümü ile başlayacaksınız. Eğitim bölümünde karakterinizin genel kontrollerini öğrenecek ve NPC (Non Player Character = Oyuncu Olmayan Karakter denebilir. Yani size görev veren, size büyü vs öğreten bilgisayar yönetimindeki karakterler)’lerin yerlerini göreceksiniz. Eğitim bölümünü oynamak istemiyorsanız oynamayabilirsiniz.

Rakion oyununda seçebileceğiniz karakterlere bir bakalım:

Rakion Oyna

Savaşçı: Bu karakter silah olarak kılıç kullanır ve güçlü bir zırhı bulunduğundan savunma bakımından ve dövüş yeteneği açısından en kuvvetli sınıftır. Aralarında uzak mesafe bulunan düşmanlarına karşı biraz güçsüz kalmaktadır çünkü savaşçı sınıfı yakın dövüş sınıfıdır. Ayrıca havadan gelen yaratıklara karşıda biraz savunmazsızdır. Fakat Rakion’a yeni başlayacak olan oyuncular için ideal bir karakter olabilir.

Okçu: Bu sınıftaki karakterler bayandır ve silahları oktur. Tam bir uzun mesafe savaşçılarıdırlar fakat kısa mesafe dövüşlerinde düşmanlara karşı kılıçlarını kullanabilirler, tabi yakın dövüş tarafları biraz zayıf kalmıştır. Havadan gelen saldırılara karşı oldukça dirençli ve ekarte etme konusunda yeteneklilerdir, gruplarını uzak mesafeden etkili bir şekilde korurlar. Fakat grup olarak gelen saldırılara karşı zayıf kalan bir sınıftır. Okçulardan bazıları silah olarak kılıç kullanan askerlerden daha güçlülerdir.

Demirci: Bu karakterler oyunun oyuncular arasında TANK adı verilen karakterleridir. TANK denmesinin sebebi oldukça dayanıklı olmaları ve ağır saldırıları kaldırabilmesidir. Silah olarak oldukça büyük olan tokmak kullanırlar ve oldukça yüksek hasar verebilirler. Demirciler oldukça iyi birer canavar avcılarıdır, oyunda canavarların saldırılarına karşı en güçlü savunmaya sahip olan sınıftır. Tam bir yakın dövüş uzmanıdırlar.

Rakion Oyna

Büyücü: Büyücüler saldırı değilde savunma alanında öne çıkmaktadırlar. Grup arkadaşlarını iyileştirmek, canavarların güçlerini arttırmak, düşmanın saldırı ve hasar güçlerini azaltmak gibi yetenekleri vardır ve uzak mesafedeki düşmanlarına hasar verici büyüleri ile saldırabilirler. Tek başlarına kaldıklarında çok fazla etkili bir sınıf olmamasına karşın grup halinde yapılacak olan saldırılarda grupta mutlak suretle bulunması gereken bir karakterdir.

Ninja: Ninjalar Rakion’daki en hızlı karakterler olma özelliğine sahiptirler. Düşmana sinsice ve aniden saldırırlar ve Okçu sınıfında olduğu gibi bu sınıftaki karakterlerde bayandır. Ninjalar oldukça yükseğe zıplayabilirler ve silahlarını hızlıca değiştirebilirler. Gerçekleştirdikleri saldırılardan bazıları radarda gözükmemektedir.

Rakion’da iki değişik sistem bulunmaktadır ve bu sistemler sizin oyundaki yetenek ve tecrübenizi kullanma derecenize göre düşmanlarınıza karşı belirgin derecede avantajlar kazanmanızı sağlamaya yönelik oluşturulmuşlardır.

Rakion Oyna

Hücre Sistemi: Bu sistemde savaş halindeyken hücre puanlarınızı harcayarak size yardımda bulunması için yaratıklarınızı yanınıza çağırmanızı sağlayabilirsiniz. Puan durumunuza göre sahip olduğunuz yaratıklardan istediğiniz bir tanesini yanınıza çağırır ve sizin tarafınızda düşmanla savaşmasını sağlayabilirsiniz. Her yaratığın kendine özgü yetenek ve saldırı şekilleri vardır, kimisi devasa bir dev gibi, kimisi ise bir cüceyi andırır fakat bu canavarlar büyük klan savaşları arasında klanınıza en fazla yardımı dokunacak yardımcılardır.

Kaos Sistemi: Kaos sizin yaratık olmanızı sağlayan bir sistemdir. Limitli bir süre zarfı için sizi oldukça güçlü olan bir canavara dönüştürür ve tüm kozları bir anda değiştirerek, yenileceğinizi sandığınız bir savaşı kazanmanızı sağlayabilen yegane moddur.

RKP Sistemi: Benzer diğer oyunlarda olduğu gibi Rakion’da da temel kurallar uygulanmaktadır. Öyle ki özel saldırılar çok daha fazla hasar vermektedir fakat yeniden bu özel saldırıyı yapmak için belirli bir süre geçmelidir, veya gerekli şartlar tekrardan sağlanmalıdır. Oyunun bu kurallarını öğrendikçe karşınızdaki düşmanın zayıf noktalarından faydalanmaya başlayabilir ve oyunu kendiniz için daha fazla eğlendirici bir hale getirebilirsiniz.

Rakion aynı zamanda yakalama ve koruma teknikleri ile donatılmıştır. Önceden belirlenmiş olan özel kombinasyonları kullanarak düşmanınızı sertçe havaya fırlatıp silahınız ile düşmanınıza normalden daha fazla hasar verebilirsiniz.

Rakion Oyna

Rakion oyununu diğerlerinden ayıran özelliklerden biriside zırhları kırabilmektir ve ayrıca çevre de savaştan etkilenebilmektedir. Düşmanınıza verdiğiniz hasar arttıkça üzerindeki zırhı parçalanmaya başlar ve etrafa saçılır ve sizde bu sayede düşmanınızın ne durumda olduğunu kestirebilirsiniz. Ayrıca savaştığınız sırada çevrenizde olan çit ve ağaç gibi oyun içi birimlerde bu savaştan zarar görerek oyunun gerçekçilik seviyesini arttırmaktadır.

Rakion oyununda sizin seviye yükseldiğiniz gibi, yaratığınızında seviyesi yükselir ve belirli seviyelerde yaratığınız evrim geçirerek farklı bir yaratık haline gelir ve dahada güçlenmiş olur.

Rakion Video İzle

Rakion oyununun farklı bir özelliği ise yüksek bilgisayar bileşenlerine ihtiyaç duymamasıdır. Her kitleye ulaşmak ve çok daha fazla oyuncuya hitap etmek açısından oyunun yazılımı özel olarak hazırlanarak çok güçlü olmayan bilgisayarlarda bile rahatça çalışabilecek bir hale getirilmiştir.

Rakion tamamen Ücretsiz ve Türkçe’dir.

RAKİON KAYIT ve İNDİRME İŞLEMİ
http://www.joygame.com/tr/rakion-online-oyunu

OYUN LİSTESİ