Battlestar Galactica Online

KOYU AÇIK
Battlestar Galactica Online

2003-2009 Yılları arasında yayımlanmış olan ve türünün en iyilerinden olan Battlestar Galactica, son zamanların en popüler bilimkurgu dizilerinden biri olmuştur ve haklı bir şöhrete kavuşmuştur. Battlestar Galactica oyunuda bu muhteşem dizinin temelleri üzerine kurulmuştur ve Massive Multiplayer Online (MMO) oyun türüne sahiptir. Web Tabanlı bir oyun olan Battlestar Galactica Online oyununun özelliklerine bir gözatalım:

Battlestar Galactica Online Video

Battlestar Galactica Online oyununda, dizide olduğu gibi saylonlar ve insanlar arasındaki uzay boşluğunda geçen savaşları konu almaktadır. Saylonlar, insanlar tarafından üretilmiş ve yapay zekaya sahip olan robotlardır fakat bu robotlar zaman içerisinde kendilerini geliştirmiş ve bilinçleri oluşmaya başlamıştır ve bu sayede birbirlerini örgütleyerek ilk işleri, onları üretmiş olan insan ırkının dünyalarını nükleer silahlar sayesinde yok etmek olmuştur.

Battlestar Galactica Online Oyna

Galactica adı verilen uzay gemisinde bulunan insanların dışında neredeyse tüm insan ırkı yok olmuştur ve Galactica gemisindeki insanlar hem ırklarının devamı için hem de saylonlarla savaşabilmek için kendilerine yeni bir yaşanabilir dünya arayışına girmişlerdir.

Battlestar Galactica Oyna

Battlestar Galactica’ya öncelikle tarafınızı seçerek başlıyorsunuz. İnsanlığın kurtarıcısı mı olmak istersiniz? Yoksa insanlığın baş düşmanı mı? Kararınızı verin ve tarafınızı seçin. Oyunda kullanabileceğiniz oldukça fazla sayıda gemi bulunmaktadır ve hepsinin birbirlerinden farklı özellikleri bulunmaktadır ve oyun ilerledikçe bu gemilerinizi modifiye edebilmektesiniz.

Battlestar Galactica Online Oyna

Ayrıca oyunda, Battlestar Galactica dizisinin meşhur oyuncularını ve karakterlerini oluşturmana imkan tanıyan bir çok ilerleme olanakları sunulmaktadır. Yaşanılabilir bölgeleri ele geçirmek ve yaşamınızı sürdürebilmek için gerekli olan ana maddelere sahip olabilmek için birbirinden amansız düşmanlar ile galaksinin derinliklerinde savaşlara gireceksiniz.

Battlestar Galactica Oyna

İnsan ırkının karakterlerini tanıyalım:

Amiral Adama

Tüm filonun amiralidir ve Battlestar Galactica gemisinin komutanıdır. Oldukça deneyimli olan bir lider özelliğini taşır. Amiral Adama için mürettebatı, kendi ailesinden birer parça gibidir.

Kara Thrace ‘Starbuck

Tüm filonun en asi, en hırslı ve en yeteneklisi olan bir pilottur ve Viper adı verilen saldırı gemisini komuta eder.

Lee Adama ‘Apollo

Apollo doğruların adamıdır ve etiksel manada tam bir belirsizliğin hakim olduğu bu dünyada, Lee Adama Apollo her pahasına doğru olanları yapmaya gayret gösterir. Apollo ayrıca amiralin oğludur ve oldukça rasyonel bir kişiliğe sahiptir, her anlamda ve her zaman benimsediği etik kurallara riayet eder.

Galen Tyrol ‘Chief

Battlestar Galactica gemisine en bağlı olan kişi ünvanını taşır ve geminin güverte şefidir. Mürettebatının ve geminin iyiliği için her türlü fedakarlığı yapmaya her zaman hazırdır.

Battlestar Galactica Online

Saylon ırkının karakterlerini tanıyalım:

Altı Numara

Saylonların Altı Numara denilen bu türü olağanüstü güzelliğini tehlikeli bir silah gibi kullanabilme yeteneğine sahiptir. Oldukça iyi niyetli bir kalbe sahiptir ve Saylonların tek tanrılı inanışlarına tamamen bağlı bir biçimde yaşamaktadır. Altı Numara değişik insan silüetlerinde ortaya çıkar ve her biri farklı bir role ve karaktere sahip olur.

Sekiz Numara – Sharon ‘Boomer‘ Valeri

Sharon’un Saylon ajanı olduğu ortaya çıkana dek kendisini “Boomer” lakaplı bir popüler Raptor gemisi pilotu sanıyordu. Sharon’un bu kopyası Galactica gemisinde yok edildi ve Caprica’da tekrardan diriltildi.

Bir Numara “Cavil

Kendisini bir din adamı gibi tanıtmış olan Cavil aslında çokta din ile alakası olmayan bir Saylon modelidir. Kara mizahı çok seven bu Saylon karakteri oldukça alaycı ve sadist bir yapıya sahiptir.

İki Numara “Leoben

Tam bir yalancıdır ve çok iyi derecede manipülasyon yapabilme yeteneğine sahiptir.

Battlestar Galactica Online Cylon Saylon

Battlestar Galactica‘yı indirmeye gerek kalmadan direk olarak internet tarayıcınız üzerinden oynayabileceksiniz.

Oyun TÜRKÇE ve ÜCRETSİZDİR.

BATTLESTAR GALACTICA ÜYE OLMA ve OYNAMA İŞLEMİ ÜCRETSİZ

Oyuna üye olmak ve internet tarayıcınızdan oynamak için tıklayın.

OYUN LİSTESİ