Allods Online

KOYU AÇIK
Allods Online

Rusya’nın önde gelen oyun stüdyolarından Astrum Nival yapımcılığında sunulan Allods Online fantastik bir MMORPG oyunudur. Birbirinden fantastik olayların bilim kurgumsu bir dille anlatıldığı ve yaşandığı destanlara layık bir evrende geçen Allods Online, Rusya’da bir çok ödül almış bir oyun olmakla beraber son zamanların da en iyi mmorpg oyunları arasında başlardaki yerini almıştır.

Sarnaut adı verilen gezegen bir takım felaketler zinciri sonrasında parçalara ayrılmıştı. Allod denilen bu parçalar Astral denilen ve uzayda bulunan gizemli bir madde tarafından sarmalanmış bir şekilde salınmaktaydı. Her iki taraftada üçer adet ırkın bulunduğu ittifak ve imparatorluk adı verilen iki büyük güç sahibi takımın hakimiyetlerini sürdürdükleri bu evrende üçüncü bir tehlike bulunmaktaydı. Belkide bu üçüncü tehlike aralarından en korkunç ve tehlikeli olanları olan ve parçalara ayrılmış Sarnaut gezegenine kendilerinin açtıkları portallar sayesinde gelen astral yaratıklardı.

İttifak ve İmparatorluk karşılarında gelişen bu astral tehlikeye karşı kendilerini korumak ve karşı koymak için güçlerini bir araya getirmişlerdi. Fakat farklı ideolojileri olduğundan bir araya gelmeleri pek mümkün olmamıştı ve aralarındaki geçişme güç geçtikçe artmaktaydı.

Allods dünyasında işte o günden sonra işler günden güne daha da tehlikeli bir hal almaya başlamıştı…

Allods Online Oyna

Oyunun en güzel özelliklerinden biri tamamen Türkçe olmasıdır. Yazılar ve seslendirmeler kendi dilimizdedir ve bu bir oyun için çok büyük bir artıdır. Ayrıca oyunun sunucularıda Türkiye’de bulunmaktadır ve bu sayede ping tepkime süresi en aza indirgenerek oyunun sizin komutlarınıza oldukça hızlı cevap vermesi sağlanmıştır.

Allods yaklaşık olarak 4gb boyutundadır. Kurulum dosyayısının bu denli büyük olması aslında bizlerin avantajına, çünkü gerek grafik kalitesi olsun gerekse seslendirmeler olsun oldukça detaylı ve başarılı bir şekilde oyuna aktarılmış. Oyuna ilk başladığınızda duyacağınız Türkçe anons sizi epey şaşırtabilir :)

Allods Online Oyna

Allods Online Türkçe Video

 

Allods Online oyununda iki değişik grup bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla İmparatorluk ve İttifak gruplarıdır. Her grupta üç ırk bulunmakta ve toplamda ise sekiz adet sınıf bulunmaktadır. Şimdi onlara bir gözatalım:

allods-online-imparatorlukİMPARATORLUK:
Zadagan İmparatorluğu’nun merkezi Nezebgrad denilen bölgedir ve bu imparatorluğun oluşmasını sağlayan ırklar aşağıdakilerdir:

Zadaganlar: Sloganları ZAFER, LİDERLİK ve VATAN‘dır.
Zadagan ırkının gücü yerindedir ve amaçları dünya hakimiyetidir. Bu amaçları doğrultusunda askeri gücünü heran kullanmaya hazır bir imparatorluk ırkıdır. Askeri güçleri devamlı olarak geliştiriliyor ve her bir detay birbirine uyumlu hale getiriliyor. Bu güce karşı duracak düşmanı ancak bir mucize kurtarabilecektir!

Orklar: Sloganları GÜÇ, ÜRETKENLİK ve ÖFKE‘dir.
Orkların çoğu vahşi ve anarşik özelliklere sahiptir. Ork ırkının amaçları ve çıkarları gayet açıktır! Orklarda güç söz sahibidir. Orklardaki her grubun kendine ilkel ve özel kuralları bulunmaktadır ve Orklar arasında kesinlikle bir birlik anlayışı yoktur. Orklar önlerine gelen herşeyi yıkıp geçmekte uzmanlaşmışlardır ve Orklarda bütün dünyayı sarsacak ve emirleri altına alabilecek potansiyelde bir güç vardır. Şu anda Ork ırkı bir yol ayrımının eşiğinde bulunmaktadırlar. Bu yol onlar için ruh ibadetinin ve güçlerinin yolu mu olacak, yoksa Orklar en güçlü büyüyü kullanmanın bir yolunu mu bulacaklardır? Ya da en kötüsü ise Zagandalı halkın paralı birer askerileri ve esirleri olarak mı kalacaklardır? Bu soruların cevaplarını ancak ve ancak zaman verecektir.

Zem Halkı: Sloganları ÜLKÜ, BİLGİ, ÖLÜM
Zem halkı, ölümlerinden yaklaşık 2000 kadar yıl geçtikten sonra tekrardan hayata dönen ırk olduklarından bu dünyaya biraz da yabancı kalmış olan değişik bir tip yaratıklardır. Kaderlerinin kendilerine altın tepside sunduğu ölümsüzlük, dünyanın kaderini ve geleceğini Zem halkının eline verebilir.

 

allods-online-ittifakİTTİFAK
Kanya ittifakı denilen ırkın başkenti Novograd’dır ve ittifakın oluşmasını sağlayan ırklar aşağıdakilerdir:

Kanyalılar: Sloganları DÜZEN, İNANÇ ve İYİLİK‘tir.
İkinci bin yılın sınırında olan Kanya, tehlikeli olan bu dünyada sağ salim yaşam sürdürebilmek için kökten değişime gitmek zorunda kalmıştır ve eski bir yerleşkedir. Artık çağdışı kalmış olan yetenek ve savaş taktiklerini yenileriyle değiştirerek bağlılık ve inanca bağlı olan düzenlerini tekrardan oluşturma çabasındadırlar ve bu çabanın başında Işık Madebi gelmektedir. Hedefi “tüm hayatını gelecek için hizmete adamaktır”.

Bodurlar: Sloganları HEDEF, BAĞIMSIZLIK ve İYİMSERLİK‘tir.
Sarnaut dünyasına bağlı olan Bodurların dünyaları çoktan parçalanmış ve Astral içerisinde kayıplara karışmıştır. Arkadaşça tavırları ve uzlaşmacı halleri sayesinde son koşullara oldukça çabuk uyum sağlayabilmişlerdir. Bazıları için güvenilir birer dost, diğerleri içinse tehlikeli birer düşmanlardır. Belirli bir hedefleri olmamaklar beraber istedikleri yegane şey o eski güzel günlerine dönmektir. Acaba bu Bodurlar eski mutlu hayatlarına dönecek bir yol bulabilecekler midir? Yoksa kendilerine bir yenisini mi oluşturacaklardır? Olayların ışık hızıyla geliştiği bu dünyada aranan cevap çok yakında ortaya çıkacaktır.

Elfler: Sloganları GÜZELLİK, MEMNUNİYET ve İDEAL‘dir.
1010 yılından beri Elfler, İttifakı oluşturan üçüncü ırktır. Güçleri büyüden ve güzelliklerinin binlerce yıllık deneyiminden gelmektedir. Elfler muhteşem yol gösterici ve oldukça tehlikeli büyücülerdir. Önem gösterdikleri değerler ve kültürleri sayesinde İmparatorluk güçlerine karşı olan savaşta önemli bir rolü üstlenmektedirler. Belki de gelecekte, şu anda içerisinde bulunduğumuz zamanların tarihi geçmişini yazacak olanlar, büyük bir rahatlıkla şunu belirtebileceklerdir: “Dünyayı kurtaran, GÜZELLİK’ti”

 Allods Online Ekran Görüntüsü

Allods Online oyunundaki sınıflar ve özelliklerine gözatalım: Allods Online, bizlere oynamamızı imkan kıldığı 6 ırkın yanında, 8 farklı sınıf arasından da istediğimizi seçmemize olanak sağlamaktadır. Seçeceğiniz sınıfa göre oyunun akışı değişeceğinden kendinize en uygun sınıfı seçmeye özen göstermenizi tavsiye ediyoruz.

Savaşçı
Allods Online oyunundaki sınıflardan yakın dövüşe en yatkın olan ve en uzmanlaşmış olan sınıftır. Tapınak şövalyelerinin tam tersi olarak daha hızlı saldırıları tercih ediyorlar. Bu hızlılığa rağmen aynı anda birçok düşmanla başedebilme yetenekleride gelişmiştir. Aldıkları hasarlara iyi dayanırlar ve uzun ömürlü olmaları bu özelliklerinden gelirler, yani bu sınıfa TANK sınıfı diyebiliriz, tank gibi sağlamlardır. Savaşçı canavarları üzerinde tutarken takım arkadaşlarının tek yapacakları iş, savaşçıyı hayatta tutmak ve düşmanlara acımasızca saldırmak olacaktır.

Tapınak Şövalyesi
Tapınak şövalyeleride savaşçı sınıfı gibi tank görevini üstlenmektedir. Başlıca özelliklerinden birisi ise üzerindeki zırhlar sayesinde aldıkları hasarların belirli bir yüzdesinin Tapınak Şövalyesine gecikmeli ulaşmasıdır. Bu özelliklerinin sonucu olarak gecikmeli olarak ulaşan hasarı emip yok etme veya düşmanlarına geri yollama şansına sahip olurlar. Tapınak Şövalyesi ayrıca kendisini ve takım arkadaşlarını Kutsal Gün Işığı sayesinde iyileştirebilme yeteneğine sahiptir.

Casus
Casuslar uzak dövüş ustasıdır. Uzak dövüş silahlarını ve yaylı silahları uzmanca kullanabilirler. Gizlenme yetenekleri sayesinde kısa bir zaman zarfı için görünmez olabilirler. Aynı zamanda farklı özelliklere sahip ve farklı etkiler gösteren büyülü oklar oluşturup bunları hemen kullanabilirler yada daha sonra kullanmak üzere saklayabilirler.

Pagan
Düşmanlara zarar vermeyi amaç edinmiş bir sınıftır ve yeteneklerini kullanabilmeleri içib “mana” adı verilen enerji birimini kullanmaları gerekmektedir.
Pagan’ların en önemli özelliklerinden birisi kontrolleri altında bulunan bir yaratığa sahip olmalarıdır. Bu yaratıklar Pagan’ları hiç yanlız bırakmaz ve zor durumlarda sahibini korumak için tüm enerjisini harcamaktan çekinmezler. Özel ve güçlü saldırılar düzenleyebilen bu yaratıklar, düşmanlarına oldukça fazla hasar verebilir. Her canavarın yeteneği Pagan’ın şahsi istatistikleri doğrultusunda şekillenebilir. Pagan’lar aynı zamanda iksir oluşturma yeteneğine sahiplerdir ve bu iksirleri canları azaldığında kendilerini iyileştirmek amacıyla ve enerjileri azaldığında ise enerji barlarını doldurmak amacıyla kullanabilirler.

Şifacı
Bu sınıf kendisini tamamen takım arkadaşlarının sağlık seviyelerini yükseltmeye ve onları hayatta tutmaya adamıştır. Sahip oldukları özel yetenekleri sayesinde oldukça zor olan oyunlar dahi kolaylaştırabilme yetenekleri vardır. Bu özelliklerinden dolayı takım oyunlarının olmazsa olmazları arasındaki ilk yeri almışlardır. Güçlerini kullanabilmek için mana’ya ihtiyaçları vardır.

Büyücü
Sahip oldukları bir çok çeşit sihir sayesinde düşmanlara zarar verme konuşunda iyice uzman olmuşlardır. Büyücüler sahip oldukları gücü kendileri ve arkadaşları için kullanırlar ve bunu yaparkende enerji dengelerini sarsmamak için çok ama çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Herhangi bir sihri ard arda kullandıkları zaman beklenmedik etkiler doğabilir fakat bu etkiler kendileri için olumsuz olabileceği kadar olumlu sonuçlarda doğurabilirler.

Kara Büyücü
Kara Büyücü’ler yaşam ve ölüm konusunda kendilerini geliştirmiş ve uzman hale gelmişlerdir. Sahip oldukları kudretli güçler onlara başka hiçbir sınıfta olmayan bir yetenek bahşetmiştir. Bu yetenek, düşmanlarının yaşam enerjisini çalarak kendilerine veya takım arkadaşlarına aktarabile yeteneğidir ve oldukça etkili bir silah görevi üstlenirler. Bunlar dışında düşmanlarına belirli süreler içinde belirli hasarlar veren büyü güçlerinede sahiptirler. Bu özellikleri sayesinde takım savaşlarında aranan bir sınıftır.

Mistik
Mistik’ler olağanüstü yeteneklere sahip bir sınıftır. Zihin güçlerini kullanarak düşmanlarının davranışlarını etkileyebilir, kontrollerini ellerine geçirebilirler. Oldukça tehlikeli ve tehlikeli olduğu kadarda gizemli bir sınıftır. Düşmanları ile kurduğu telepatik bağ sayesinde düşmanlarının ruh hallerini, duygularını ve hatta hareketlerini kontrol edebilirler. Bunların dışında düşmanlarının halüsinasyon ve yanılsamalar görmelerini sağlayarak onları kandırabilirler.

allods online oyunu nasıl oynanır

Oyunda başlayacağınız mekan, seçeceğiniz ırka göre değişiklik gösteriyor. Bazı ırklarda oyuna bir uzay gemisinde başlarken, bir ötekinde bir kale içerisinde başlayabiliyorsunuz. Oyuna ısınmanızı sağlamak için hazırlanmış ufak görevler sayesinde oyunun mantığını ve oynanış stilini kısa bir sürede öğrenebileceksiniz. Ayrıca bu görevler sayesinde daha ileriki görevlere ve seviyelere ulaşabilmek için ihtiyacınız olan silahlara ve çeşitli ürünlere erişiyorsunuz. Allods Online oyunu TAMAMEN TÜRKÇE olduğundan görevleri anlayıp yerine getirmeniz oldukça kolay ve hızlı olmaktadır.

Allods Online Oyna İndir

Allods oyununun diğer bir özelliği ise düşmanlarınızın saldırılarını sağa sola kaçarak ekarte edebilmenizdir. Hareket halinde dahi özel yetenek hareketlerinizi yapabilmenize olanak sağlayan bir oyun mekaniği bulunmaktadır. Oyundaki fiziki etkileşim seviyesi oldukça yüksek tutulmuş, örneğin devasa bir boss etrafta gezinirken çevredeki nesneler etkileşime girerek sarsıntıdan kıpırdayabiliyorlar.

ASTRAL GEMİLER

Alloda Online Astral Gemiler

Allods Online oyununun en önemli özelliklerinden biriside astral gemilerdir. Astral gemileri üretmek ve sahip olmak için 35. seviyede sizlere verilecek olan bir dizi görevi başarıyla tamamlamanız gerekmektedir. Bu gemilerin sayesinde arkadaşlarınızla beraber Astral evrenin derinliklerini keşfedebilir ve normal şartlarda gidilemeyen Allod’lara seyahat etme şansına sahip olabilirsiniz. Astral gemileri tek başınıza üretmeniz mümkün değildir ve bir takım çalışması içerisinde olmanız gerekir. Aynı zamanda bu gemilerle korsanlık yapabilirsiniz, düşmanlarla amansız savaşlara girerek ganitmeleri cebinize indirebilirsiniz.

Allods Online Gemi

Astral gemilere dair daha fazla bilgi almak isterseniz ve vaktinizde varsa aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Binek Hayvanlar ve Meslekler

Oyunun diğer bir özelliği ise belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra binek bir hayvana sahip olabilmenizdir. Bu binekleri oyun içerisindeki çeşitli sandıklardan, oyun içi görevlerin ödülleri olarak yada nadir nesne dükkanını kullanarak elde edebilirsiniz. Bilmeniz gereken bir konu ise görevlerin sonucunda kazanacağınız binek hayvanlara sahip olma süreniz 1 saat ile sınırlıdır.

Binek hayvanların yanısıra oyunda oldukça kapsamlı bir meslek sistemi bulunmaktadır. Bu meslekler arasında toplayıcı meslekler olan bitkicilik, el işi, madencilik ve üretici mesleklerden ise dericilik, simyacılık, terzilik, demircilik bulunmaktadır ve toplam meslek sayısı yedi adettir. Her iki kategoridende meslek seçerek bunların bir kombinasyonunu oluşturabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse simyacılık mesleğinin yanına bir de bitkicilik mesleği seçilerek simyada oluşturacağınız iksirler için gerekecek bitkileri başkalarından satın almak zorunda kalmadan kendi işinizi kendiniz görebilirsiniz.

Özelliklerine değindiğimiz bu güzel oyuna ücretsiz üye olarak hemen oyuna başlamak için aşağıdaki bağlantılara tıklayın.

ALLODS ONLINE YÜKLEME VE ÜYE OLMA İŞLEMİ ÜCRETSİZ

Oyuna üye olmak ve bilgisayarınıza indirmek için tıklayın.

OYUN LİSTESİ