4Story

KOYU AÇIK
4Story

İberia dünyasında birbirlerinin azılı düşmanları olan Valorian ve Derion Krallıkları kozlarını paylaşmak için karşı karşıya geliyorlar. Efsanelerin gizemlerini çözmek, inanılmaz ve fantastik savaşlara katılmak ve barışı tekrardan sağlayabilmek adına hangi tarafta savaşacağına karar ver.

Grafiklerin kalitesi ve canlılığı bile oyuna başlamak için yeterli bir sebep verirken, İberia dünyasının gizem dolu devasa ormanlarının yanında, özenle tasarlanmış ve sizi başka diyarlara götüren köyleri – şehirleri ve henüz ayak basılmamış olarak keşfedilmeyi bekleyen gizemli bölgeleri de işin içine girince, insan kendinisi İberia’nın devasa dünyasına adım atmaktan alıkoyamıyor.

4Story

Oyuna başlamak için ilk olarak Valerian veya Derion taraflarından birisini seçmelisiniz.

4Story Nasıl Oynanır

Sonrasında 3 ırk ve bu ırklara mensup olan 6 değişik karakter arasından tarzınıza en uygununu seçip 4Story‘nin gizemli dünyasına ilk adımlarınızı atıyorsunuz.

Bahsettiğimiz ırk ve karakterlerin özelleklerine değinmek gerekirse:

IRKLAR

İnsan: İnsan ırkının öne çıkan en önemli özellikleri zekalarını kullanarak oluşturdukları araç-gereçleri amaçları doğrultusunda kullanabiliyor olmaları, hayatta kalma becerilerinin zorlu koşullarda dahi yüksek olması ve tüm büyü sınıflarına karşı diğer ırklardan daha fazla dirence sahip olmalarıdır. Kas gücünün ihtiyaç görüldüğü işlerde diğerlerinden iyiler.

Peri:  4Story oyununda Perilerin bir diğer adıda Mirhur Halkı olarak bilinmektedir.Periler oldukça yüksek zihinsel güce sahiplerdir ve İberia dünyasını büyüler ve hayaletler ile koruyan ırktır. Diğer ırkların yapamadığı kadar iyi derecede hayaletlerle anlaşma kapasiteleri vardır ve olağanüstü büyü yeteneklerine sahiplerdir. Yüksek akıl gücüne ve sınırsız bilgiye sahipler.

Feline: Feline ırkı vahşi yaşamın ve doğanın koruyucusu olan ırktır. Yakın mesafe dövüş kabiliyetleri çok gelişmiştir. Mirhur Halkı (Periler) ile oldukça yakındırlar ve birbirlerine yardım ederler.

KARAKTERLER

Büyücü: Patlayıcı özelliği olan tekil saldırılardan tutunda, hasar verici alan büyülerine ve belirli bir süre boyunca hasar verme özelliği bulunan büyülere kadar bir çok değişik tipte büyü kabiliyetleri bulunmaktadır. Genelde yakın dövüşe girmediklerinden zırh olarak kumaş kıyafet ve cübbe giymektedirler. Asa ve büyü kalkanları kullanarak ekstra güç kazanabilmektedirler.

Çağırıcı: Endendros’un (Yer Tanrısı) öğrencileridirler ve diğer boyutlara portal açabilme yetenekleri olan tek sınıftır. Bu özellikleri sayesinde güçlü olan canavarları kendi taraflarına çekerek onların efendileri olup kontrollerini sağlayabilirler. Yüksek zeka seviyeleri sayesinde birçok canavarın kontrolünü ele geçirip onları kendini savunma amaçlı, saldırı amaçlı veya iyileştirme amaçlı kullanabilme yetenekleri vardır. Tüm bu yetenekleri biraraya geldiğinde Çağırıcı sınıfı savaşta acımasız bir rakiptir ve oldukça tehlikelidirler.

Düzenbaz: Genelde ROGUE olarak adlandırılan bu sınıf oldukça sinsidir. Gizlenme özelliğine sahiptirler ve düşmanlarına sinsice yaklaşarak onları ummadıkları anda alt etmekte üstlerine yoktur. Yakın mesafe saldırıları düzenlerler ve saldırılarından sonra hemen gizlenerek ortadan kaybolurlar. Soğukkanlı ve planlı bir karakterdir. Kullanabildikleri silahlar arasında hançer, çakram, tek elleriyle kullanabildikleri kılıçlar, arbaletler ve yaylar bulunmaktadır.

Okçu: Uzun mesafe savaşçılarıdırlar. Yay ve ok kullanarak oldukça seri ve hızlı bir şekilde düşmanlarını alt etmeye yönelik savaşırlar. Her ne kadar uzun mesafe savaşçıları olsalarda yakın mesafe savaşlarında da epey etkili olabilmektedirler. Yakın mesafe saldırılarını savuşturma özellikleri bulunur. Sabırlı ve sakin bir oyuncunun elindeyken epey kuvvetli bir savaşçı halinde gelmektedir.

Rahip: Rahipler genel olarak iyileştirici bir rol üstlenmektedirler. Yakın mesafe savaşçılarının arkalarında durarak onları savaş esnasında iyileştirirler. Fakat rahiplerin tek özellikleri iyileştirmek değildir. Gerektiği zamanlarda düşmanlarına inanılmaz acılar çektirebilecek yüksek bir güce sahiptirler. Bu özellikler rahipleri hem birer kurtarıcı melek, hemde aynı zamanda öldürücü bir melek haline getirmektedir. Kumaş ve cüppeden oluşan kıyafetlerinin yanında silahları olarak asalar, kalkanlar ve sihirli değnekler kullanıyorlar.

Savaşçı: Oyuncular arasında TANK adı verilen, kolay kolay düşmeyen bir sınıftır. Yüksek dozda hasara göğüs gerebilirler. Yakın mesae dövüştükleri ve kendilerini iyileştirebilen özellikleri olmadığından arkalarında iyileştirici bir sınıfın olması iyi olur, fakat yinede tek başlarına olduklarında bile oldukça korkulması gereken bir saldırı ve dayanma gücüne sahiptirler. Çelik ve Platin zırh giyebilirler, iki ellerinde de kılıç kullanabilirler, baltalar, yaylar, kalkanlar ve arbalet kullanabilirler. Silah kullanma kapasiteleri bakımından oldukça gelişmişlerdir.

Hangi ırkta olduğunuza bakmaksızın bu 6 karakterden herhangi birini seçebilirsiniz.

4Story Oyunu

4Story’de 10. seviyeye gelene kadar yapacağınız görevler, size hem oyunu öğretecek ve alıştıracak, hemde daha hızlı seviye atlamanızı sağlayacaktır. Bu görevler sayesinde hangi düşmanla ne şekilde dövüşeceğinizi öğreneceksiniz, hemde oyun hakkında genel bir fikriniz oluşmuş olacaktır. Oyundaki en yüksek seviye 80 dir. En yüksek seviyeye gelene kadar bir çok göreviniz olacak, bunları yapıp yapmamak sizin elinizde fakat aldığınız ve tamamladığınız her görev, sizi en yüksek seviyeye daha rahat taşıyacaktır ve ayrıca daha fazla para kazanıp daha gelişmiş eşyalara daha kolay ulaşmanın da önünü açacaktır. Görev yaparak ilerlemek sizin için daha karlı olacaktır.

4Story indir

4Story’de 80. Seviyeye gelene kadar aşağı-yukarı 1000 farklı çeşit düşmanla karşılaşacaksınız. Bu düşmanlar arasında sürüngenler, devasa yaratıklar, cüceler, şeytanlar, kurtlar ve çok daha fazlası bulunmaktadır. Hepsinin kendisine göre güç dengeleri bulunmaktadır. Bazılarını büyü sayesinde daha kolay yenerken bazıları ise büyüye bağışık olacak ve sadece yakın dövüş sayesinde yenilebilecektir.

4Story Oyna MmoRpg

4Story’de sınıfınız için uygun olmayan, kullanmak istemediğiniz silah ve giysileri ya da düşmanlardan düşen nesneleri satabilmeniz mümkündür. Bu yapabilmek için köy ve şehir meydanlarında tezgah açarak satacağınız ürünün fiyatını belirleyip tezgaha koymalısınız.

4Story Oyna MmoRpg

Oyunda 49 kişiye kadar toplanabildiğiniz büyük klanlar kurabilirsiniz. Kendi klanınızı kurup üyü toplamakla uğraşmak istemezseniz, mevcut klanlara katılmayı deneyebilirsiniz. Oyunun en eğlenceli kısmı klanlar arasında çıkan savaşlara katılmaktır. Oyundaki 14 bölgeye birden sahip olmak isteyen Valorianlar ve Derionlar arasındaki büyük rekabet, mevcut klanlar arasındaki ele geçirme savaşlarını da kaçınılmaz kılmaktadır. Ele geçirilmeye hazır olan 14 bölge için her gün yapılan bu savaşların sonucunda klanlara ve klanlara üye olan oyunculara çok değişik ödüller dağıtılıyor.

Oyunda 3 değişik PVP (Player versus Player = Oyuncu Oyuncuya Karşı) bulunmaktadır.
1:Belirli bir bölgeyi ele geçirmeye çalışmak,
2:Düşman bölgesine girdiğinizde otomatik olarak düşman tarafından saldırılabilir konuma geçmek
3: Tapınak, kale veya ordugah tarzı bölgeleri ele geçirmek üzere kurulmuş olan kuşatma savaşları.

4STORY TÜRKÇE’DİR.

Oyundaki herşey Türkçe’dir. Görevlerin açıklamaları, silah isimleri vs.

4STORY ÜCRETLİ Mİ?

4Story ücretsiz olarak oynanabilen bir oyundur. Premium üye olup özel avantajlardan yararlanmak isterseniz Sms, PayPal, Gamesultan veya Kredi Kartı gibi seçeneklerden birini seçip ödeme yapabilirsiniz. Tercihe bağlıdır.

4STORY NASIL ÜYE OLUNUR – NASIL İNDİRİLİR?

Aşağıda verilen linke tıkladığınızda yeni bir pencerede açılacak olan sayfada sizden istenen bilgileri girerek üye olabilirsiniz.

http://www.4story.web.tr

Oyunu bilgisayarınıza çekmek için yine aynı sayfada bulunan Yükle yazısına tıklayın. Boyutu ufak olan bir .exe dosyası indireceksiniz. Bu dosyayı çalıştırın ve oyun bilgisayarınıza indirilmeye başlanacak. Oyun yaklaşık olarak 988mb dir.

Ayrıca 4story hileleri için www.turkmmo.com/4story-hileleri/ adresine göz atabilirsiniz.

Herkese iyi eğlenceler.

OYUN LİSTESİ